Insha Ventures, Albaraka Türk tarafından hayata geçirilmiş, finansal teknoloji alanındaki bilgilerini kapsamlı piyasa deneyimleri ile harmanlayan, Türkiye'nin ilk fintech girişim kurucusu olarak faaliyet gösteren bir teknoloji şirketidir. Bünyesinde yurt dışı dijital bankacılık hizmeti insha, mobil pos çözümü Alneo, senetleri dijital ortama taşıyan SEMOSİS, zincir marketleri ATM’ye çeviren NakitBasit, uzaktan müşteri edinim servisi KimlikBasit gibi önemli finansal teknoloji markaları bulunmaktadır.

Bünyesindeki fintech markaları ile farklı konularda oyun değiştirici ve oyun kurucu işler üreten Insha Ventures, Semosis (Senet Merkezi Ödeme Sistemi) markası ile de dijital bir devrim başlatıyor!

SEMOSİS ülkemizde yoğun bir şekilde kullanılan ödeme yöntemlerden biri olan “Senet ile Ödeme” yi dijital ortama taşıyan bir tahsilat sistemi olarak hayata geçiyor.

Böylelikle SEMOSİS; bankalar aracılığı ile gerçek veya tüzel kişilerin vadeli ticari mal, hizmet ve borç alıp verme işlemlerinde kullandıkları ödeme araçlarından biri olan senetlerin, herhangi bir banka şubesine gitmeden, nakit taşıma riski olmadan, tahsilatının web sitesi, akıllı telefon uygulamaları ve mobil hizmet sağlayıcı operatörler üzerinden kolay ve zahmetsizce yapılmasına olanak sağlıyor.

Şimdi; siz de SEMOSİS ile banka şubesine gitmeden, tüm senet işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.